Magiczny dywan to doskonały sposób na połączenie nauki i rozrywki. Umożliwia zintegrowanie aktywności fizycznej z obrazami wysyłanymi za pośrednictwem projektora przez komputer. Wprowadzenie tego  nowoczesnego środka dydaktycznego uatrakcyjnia zajęcia i powoduje postrzeganie szkoły jako miejsca aktywności umysłowej i ruchowej. Ćwiczy pamięć, wzmaga umiejętność postrzegania, rozwija wyobraźnię oraz sprawność fizyczną. Daje uczniom poczucie dostępu do nowoczesnych technik i środków dydaktycznych.

Innowacja prowadzona jest z uczniami klas 0 – VIII podczas zajęć lekcyjnych, pozalekcyjnych i specjalistycznych, a także przerw międzylekcyjnych, podczas których uczniowie samodzielnie wykonują wybrane ćwiczenia, aktywnie i kreatywnie spędzając czas, współpracując i jednocześnie rywalizując.

Magiczny dywan zaprezentowano podczas narady dyrektorów z wizytatorem Kuratorium Oświaty w Poznaniu delegatura w Koninie.

Dorota Sylwestrzak

Dagmara Rosołek