Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości jest to święto upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Na 123 lata Polska została wymazana z mapy Europy, licząc od momentu ostatniego rozbioru dokonanego przez Austrię, Prusy i Rosję. Święto to - obchodzone 11 listopada każdego roku - zostało ustanowione w ostatnich latach II RP tuż przez rozpoczęciem II wojny światowej. Do kalendarza powróciło w 1989 r.
W dzisiejszym dniu, uczniowie naszej szkoły uczcili 98 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji dzieci młodsze i starsze, pod czujnym okiem wychowawców: p. A. Bałdygi, p. A. Markowskiej, p. E. Król i p. A. Pabjańczyk - Kujawy przygotowały piękny montaż słowno - muzyczny.

Opublikowano: 10 listopada 2016 21:37

Filmy: