Razem z UNICEF świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF – "Pomoc dla Jemenu.”

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, podczas którego oczy wszystkich skierowane są na dzieci i ich prawa.

Ten rok jest szczególny. Trudny dla nas wszystkich, ale szczególnie, trudny dla dzieci w miejscu, w którym jeszcze przed epidemią koronawirusa, sytuacja była tragiczna. Takim miejscem jest Jemen, kraj w którym od 5 lat toczy się wojna.  UNICEF zachęca rodziców i opiekunów do włączenia się w akcję i do publikowania prac dzieci w mediach społecznościowych z hashtagiem #PomocdlaJemenu.  Proponuje również „Wspólną podróż po Jemenie” – dzieci wspólnie z najbliższymi zapoznają się z sytuacją rówieśników w Jemenie, podczas wspólnego oglądania w domu prezentacji przygotowanej przez UNICEF, przybliżającej trudną sytuację dzieci w tym kraju. Następnie porozmawiają o tym, co powinno się zmienić, aby prawa dzieci w Jemenie były respektowane.
Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=OCu5Z_8RdKM

„Sprawdź, co wiesz o prawach dziecka” – dla wszystkich dzieci i ich rodziców, którzy lubią sprawdzać swoją wiedzę, przygotowaliśmy quiz on-line. Pytania poświęcone zagadnieniom praw dziecka nawiązujące do sytuacji dzieci w Jemenie to doskonały sposób na wspólną naukę w domu, połączoną z zabawą! Link do quizu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdXLHewpUFpFO9_W3W82E0sMxxWSwoZXCpXbriEmrbRP4tihw/viewform

Pamiętajcie o kolorze niebieskim! Co roku UNICEF Polska zaprasza do wykorzystania koloru niebieskiego we wszystkich działaniach podejmowanych 20. listopada w Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.    W sytuacji, kiedy dla zdrowia swojego i innych musimy zachować bezpieczny dystans, bądź pozostać w izolacji, postarajcie się, aby 20 listopada w Waszych domach zagościł kolor niebieski. Niebieski rysunek przyklejony na szybie okna to doskonały pomysł pokazania solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie.

Na stronie internetowej naszej szkoły znajdują się materiały udostępnione przez UNICEF Polska, w których jest wiele ciekawych pomysłów, w tym gry, kolorowanki, zeszyty zadań etc., zapraszamy do skorzystania.

Zapraszamy serdecznie do świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF Polska.

Opublikowano: 20 listopada 2020 15:07

Załączniki: